Günübirlik Yürüyüşler (Hiking)

Doğa ve oksijenle iç içe...

Doğa Yürüyüşleri için yolculuğa genellikle sabah erken çıkılır. Günübirlik gezilerde, gezi bir günün içine sığdırılacağından amaç güne erken başlayarak zamanı olabildiğince iyi kullanmaktır... Yolculuk sırasında rehberlerden programla ilgili bilgi almalısınız. Unutulmaması gereken en önemli nokta turu satın almadan önce parkurun zorluk derecesiyle ilgili bilgi almaktır. Çünkü ilk defa böyle bir tura katılıyorsanız nispeten kolay ve sizi çok zorlamayacak bir parkurla başlamalısınız. Zamanla tecrübe kazandıkça parkurların zorluk derecesini arttırabilirsiniz.

Kısa mesafe sabah yürüyüşleri (Kahvaltı Öncesi)

Kaz Dağı amatör yürüyüş programı (14 km'lik parkur)

Kaz Dağı amatör yürüyüş programı (21 km'lik parkur)

Profesyoneller için ise onlarca parkurumuz hizmetinizdedir.

Doğa yürüyüşlerinde verilecek mola sıklıkları ve süreleri fazla tutulmamalıdır. Sık ve uzun süreli molalar yerine dinleniyormuş gibi yavaş bir tempoyla yürüyün. Çok sık ve uzun süreli molalar vermek vücudunuzu soğutacak ve her mola sonrası vücudunuz kendinizi dinlenmiş değil daha yorgun ve isteksiz hissedeceksiniz.

Bu önerilerle beraber Club Afrodit'te katılacağınız doğa yürüyüşleri Kaz Dağları çevresinde yapılır ve inanılmaz güzellikteki görüntüler, Kaz Dağları’nın mükemmel havası ve denizin kokusu sizi cezbeder...